Akşener’e geri dön diyen diyene… DEVA ve DP’nin ağır toplarından çağrı

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt ve DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin’den Meral Akşener’e masaya geri dön çağrısı geldi.

DP’Lİ ENGİNYURT: SEÇİMİ KAYBEDERSEK LİDERLER TASFİYE OLUR

“Demokrat Parti olarak biz masanın altılı olarak devamından yanayız” diyen Enginyurt İYİ Parti’ye, “masaya geri dön” çağrısı yaparak seçimin kaybedilmesi durumunda liderlerin tasfiye edileceğini söyledi. Cemal Enginyurt, “Altı lider tekrar ortak hareket etmeli” diye konuştu.

“AKŞENER DAHİL KAZANINI OLMAZ”

Enginyurt açıklamasında “Bu seçim kaybedildiği takdirde 6’lı Masa’dan hiçbir parti, hiçbir lider Sayın Akşener de dahil olmak üzere kazanan olmayacak. Eğer seçim kaybedilirse hiç kimse ben söylemiştim, ben görmüştüm demeye vakit bile bulamadan millet tarafından çok ağır bir şekilde cezalandırılacaktır. Liderler tasfiye olur. Dolayısıyla altı lider tekrar ortak hareket etmeli, birlik, beraberlik içerisinde hareket etmeli. Çünkü bu seçim cumhuriyete inananlarla cumhuriyete karşı olanların seçimidir. Bu seçim sağ, sol seçimi değil, siyasi parti kavgası değil, millet mücadelesidir. Millet mücadelesinde de nefis olmaz kibir olmaz. Sen ben olmaz. Onun için bu masa milletin umudu olan bir masadır. Milletin beklentisi olan bir masadır. Milletin geleceğinin kurtuluşu olarak gördüğü bir masadır. Dolayısıyla bu masaya asla zarar gelmemesi gerekir. Demokrat Parti olarak biz masanın altılı olarak devamından yanayız.” ifadelerini kullandı.

DEVA PARTİLİ ŞAHİ: MERAL HANIM MASANIN GERÇEK SAHİBİ

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, katıldığı canlı yayında “Meral Hanım bu masanın gerçek sahibi. Sonuç itibarıyla Millet İttifakı’nın kurucuları başında. Dolasıyla ev sahibine buyur gel demek bir şey olmaz” diye konuştu.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin’den FOX TV yayınında bir çağrı geldi. Şahin açıklamasının devamında şunları söyledi: Sayın Akşener’in elbette bugün orada olmasını canı yürekten isteriz. Bunun için davete de gerek yok. Bugün inşallah noktayı hep birlikte koyarlar diye düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir