Dogecoin Alan Elon Musk’tan Son Dakika Uyarısı!

Kripto para piyasasında önemli bir değere sahip ve sıkı bir Dogecoin takipçisi olan Elon Musk, yaptığı son açıklamalarla beraber Federal Rezerv’e yönelik uyarılarda bulundu! İşte detaylar…

Elon Musk’tan FED’e çağrı: “Faizlerin derhal indirilmesi gerekiyor!”

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere ABD büyük bir bankacılık kriziyle karşı karşıya kaldı. Konu ile ilgili Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda ABD Merkez Bankası’nı eleştirdi ve FED’e faiz indirme yönünde bir kez daha çağrıda bulundu. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta üç büyük ABD bankası iflas etti ve Elon Musk bu konuda ABD Merkez bankasına karşı olan sert tutumunu devam ettiriyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında da faiz oranları ile ilgili açıklamalarda bulunan isim, “Tekrarlanma riski altında, bu Fed faiz artırımları şimdiye kadarki en zarar verici olarak tarihe geçebilir” sözlerinde bulunmuştu. Son olarak bilgisayar bilimcisi ve deneme yazarı Paul Graham’ın Washington Post tarafından yayınlanan ABD’deki bankacılık sorunlarıyla ilgili bir makaleyi paylaşmasının ardından Elon Musk, Graham’ın tweet’ine yanıt verdi.

“FDIC’in banka akınlarını durdurmak için sınırsız teminata geçmesi gerekiyor ve Hazine gülünç derecede yüksek getirili bonoları çıkarmayı bırakmalı, öyle ki düşük faiz oranlı bir banka ‘tasarruf’ hesabında para bulundurmanın hiçbir anlamı yok.”

Bununla beraber yaptığı açıklamada ünlü isim, “FED, çok yüksek gecikmeli verilerle çalışıyor. Faizin derhal indirilmesi gerekiyor.” sözlerinde bulundu.

Dogecoin kurucusu Billy Markus ve Elon Musk, “Inverse Cramer” göstergesine ilgi gösteriyor

Bir diğer yandan piyasanın popüler isimlerinden Tesla CEO’su ve DOGE takipçisi Elon Musk, bu kez Jim Cramer’in piyasa tahminlerine ilişkin attığı tweet ile sosyal medyada bir kez daha gündem yarattı. Genellikle yetersiz kalan yatırım tavsiyeleriyle ön plana çıkan CNBC “Mad Money” programının sunucusu Cramer, yaptığı son tahminlerde yatırımcılara bir piyasa rallisi sırasında kalan kripto paralarını satmalarını tavsiye etmişti. Bununla beraber piyasa toparlanmaya devam etti ve BTC 9 aydan sonra yeni bir zirveye ulaştı.

Cramer, piyasanın toparlanmasıyla beraber birçok yatırımcının tepkisini çekmişti. Hatta bunun üzerine topluluklar tarafından Twitter’da dalga konusu olan Cramer’in yaptığı tahminlerin tam tersini paylaşan bir Twitter hesabı olan “Inverse Cramer Tracker” ve bir Web sitesi dahi açıldı. Öte yandan bu yeni göstergeye birçok yatırımcı Twitter üzerinden ilgisini aktardı. Cramer’in kötü yatırım tavsiyesi verme geçmişi göz önüne alındığında, yatırımcıların kendilerini onun tahminlerinden korumanın bir yolunu aramalarına şaşmamalı. Tepkiler üzerine Billy Markus ve Twitter CEO’su Elon Musk, paylaştıkları Tweet üzerinden Cramer’i alay konusu yaptılar. Ünlü isimler’in “Inverse Cramer” göstergesine yönelik verdiği desteğin piyasada benzer bir etki oluşturup oluşturmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir