DEM Parti’den Bahçeli’ye: Bu ülkeniz başına gelmiş en büyük kötülük sizsiniz!

DEM Parti,  yapılan hazine yardımı ile milletvekillerinin maaşlarının kesilmesi çağrısında bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi. Partiden yapılan açıklamada, “Bu ülkenin başına gelmiş en büyük kötülük siz ve yürüttüğünüz siyasettir” denildi.

DEM Parti, partilerini ve eş genel başkanlarını hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

Bu ülkenin başına gelmiş en büyük kötülüğün Bahçeli ve yürüttüğü siyaset olduğuna vurgu yapılan açıklamada, “Gençlerin ölümünü durdurmak için harekete geçmek yerine, hamaset ile ölümleri kutsayan ve çatışmanın devam etmesini isteyen sizsiniz” denildi.

Bugünlerin, barışı cesaret ve haysiyetle savunma günleri olduğu kaydedilen açıklamada, “Telaffuzunu bile kendimize yakıştırmadığımız o hakaretleri misliyle kendisine iade ediyoruz” denildi.

Partinin “X” sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Bu ülkenin başına gelmiş en büyük kötülük siz ve yürüttüğünüz siyasettir. Gençlerin ölümünü durdurmak için harekete geçmek yerine, hamaset ile ölümleri kutsayan ve çatışmanın devam etmesini isteyen sizsiniz. Çetelerle kol kola girenlerin, sırça köşklerinde yaşayanların gencecik insanların ölümünü izlediği bugünlerde; barışı cesaret ve haysiyetle savunmanın günüdür. Telaffuzunu bile kendimize yakıştırmadığımız o hakaretleri misliyle kendisine iade ediyoruz.”


TIKLAYIN – Bahçeli, AYM Başkanı, DEM Parti ve Özgür Özel’i hedef gösterdi, tehditler savurdu: Herkes dikkat etsin, yayı gerilmiş ok gibiyiz!

Bahçeli ne dedi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DEM Parti’ye mensup 57 milletvekilinin aldığı maaşların ve partinin aldığı hazine yardımının kesilmesini istedi. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, “Bu terör yuvasına ödenecek Hazine yardımı derhal kesilsin” dedi.

Meclis’in “bölücülerin meydan okuma yeri olmadığını” belirten Bahçeli, “TBMM’de terörist istemiyoruz. 57 DEM milletvekilinin maaşının ve terör yuvasına ödenecek hazine yardımının derhal kesilerek terörle mücadele ve şehit ailelerine aktarılmalı” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x