İmarı olmayan ‘Avlu Mardin’ yükseliyor

Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Akres Bölgesi’nde dere yatağına Venus Yağı tarafından konut ve villa inşa ediliyor. “Avlu Mardin” adlı inşaat projesi kapsamında, 66 bin 710 metrekare alan üzerine 387 konut ile 69 villanın yapılması planlanıyor.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, imar planında 5 kat olarak izin verilen projenin, inşaat planında 5 blokta 9 kat, tanıtım görsellerinde ise 11 katlı binalar yer aldı. AK Partili Artuklu Belediyesi ile kayyım yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ses çıkarmadığı inşaatta çok sayıda usulsüzlük iddia ediliyor.

NAZIM İMAR PLANI YOK

Edinilen bilgilere göre; arsa statüsündeki alan için nazım imar planı (arazilerin kullanım kararlarının belirlendiği imar planı) yok. Ayrıca görüşlerine başvurulması gereken kurumlara da danışılmadı. Kurum görüşleri alınmadan inşaat izni verilen alanda, aynı zamanda proje yolunun da dere aksı üzerinde gösterilmesi dikkat çekti.

Proje izinlerinin de usulsüz verildiği belirtildi. İzinlerin kayyım yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde önceki dönem İmar Daire Başkanlığı yapan B.K. ile Genel Sekreter M.S. tarafından verildiği öne sürüldü. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x